Blogok

Cini Samu és Bálna Béla (bábelőadás)

KÉPTÁR
 Cím: Cini Samu és Bálna Béla
bábelőadás
 Készült: 2009.04.25.
 Készítette (©): VFMK
 Megnyitás: » innen «

 

Cini Samu és a bálna bábelőadás (2009.04.25.)

Bábelőadás Cini Samu és a bálna című bábelőadás a Gyermekkönyvtárban / kész. Takáts Béla. - Szolnok, 2009.04.25. - URL

Cini Samu és a bálna című bábelőadás (2009.04.25.)

BábokCini Samu és a bálna című bábelőadás a Gyermekkönyvtárban. - Szolnok, 2009.04.25. - URL

Tószegi Tükör - 2009

Tószegi Tükör címlapja

A községi önkormányzat időszaki kiadványa
11. évfolyam (2009)

PDF dokumentum
Katalóguscédula
Forrás:
www.toszeg.hu

1. sz. 2. sz. 3. sz.

ESŐ - a tavaszi szám bemutatója

KÉPTÁR
 Cím: ESŐ bemutató
 Készült: 2009.04.22.
 Készítette (©): VFMK
 Megnyitás: » innen «

 

Költészet Napja - Könyvtárosok Kórusa

KÉPTÁR
 Cím: Költészt Napja - Könyvtárosok Kórusa
 Készült: 2009.04.15.
 Készítette (©): VFMK
 Megnyitás: » innen «

 

Kis Krisztián Bálint kiállításának megnyitója (2009.04.23.)

Kis Krisztián BálintKis Krisztián Bálint kamarakiállításának megnyitója / fotó Károly Nóra.-  Szolnok, 2009.04.23. - URL

ESŐ bemutató (2009.04.22.)

Matuz János ESŐ tavaszi számának bemutatója / fotó Károly Nóra. - Szolnok, 2009.04.22. - URL

Kaptár - 2009

A Jász-Nagykun-Szolnok megyei könyvtárak híradója
18. évfolyam (2009)

PDF dokumentum

1. sz. 2. sz. 3. sz.

 Forrás: VFMK

JÁSZKUN VILÁG - 2009. GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI MŰVÉSZETI SZEMLE

A napokban zárultak le JÁSZKUN VILÁG Gyermek és Ifjúsági Szemle megyei előválogatói. Három helyszínen és időpontban - március 21-én a jászkiséri Művelődés Házban, március 28-án a karcagi Déryné Művelődési és Ifjúsági
Központban és március 29-én a törökszentmiklósi Városi Művelődési Központban - léphettek fel a jelentkezők.

Az elődöntőkből továbbjutók, a martfűi Városi Művelődési Központban megrendezésre kerülő döntőben szerepelnek április 25-én.

Az előzetes felmérések szerint 700 résztvevő 93 produkción keresztül mutatta be tudását - az elődöntőkön keresztül -, melyet a szakértő zsűri értékelt minden válogató után.

Az idén a néptánc kategória népszerűsége mellett igen jelentős érdeklődés mutatkozott a vokális és hangszeres zene kategóriákban. A táncosok mellett a vers- és prózamondók is szerepeltek.

A döntőbe jutottak:

VOKÁLIS ZENE

  • Szűcs Attila, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Magánének szak, Karcag
  • Kisbalázs Hajnalka, SZIE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Jászberény
  • Domján Anikó, Kozma Réka, Városi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Bárdos Lajos Tagintézménye, Mezőtúr
  • Horváth Enikő, Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Törökszentmiklós
  • Deák Dániel, Városi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Bárdos Lajos Tagintézménye, Mezőtúr
  • Kispátlika Énekegyüttes, Szandaszőlősi Általános Iskola, Művelődési Ház és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

HANGSZERES ZENE

  • Sándor Imre, Abádszlók
  • Sas Dániel, Palotásy János Zeneiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Jászberény
  • Radics Ferenc, Palotásy János Zeneiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Jászberény
  • Ciróka gyermek citeraegyüttes, Kunhegyes Városi Könyvtár és Közművelődési Intézmény, Kunhegyes
  • Orosz Gitta, Plesu Éva Fruzsina, Porok Edit Klaudia, Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Karcag
  • Varga Ágnes Lujza, Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Karcag
  • Muhari Péter, Sas Dániel, Palotásy János Zeneiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Jászberény
  • Kisújszállási ütőegyüttes (KI-ÜTŐ) Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kiújszállás
  • Betyárock, Művészeti Oktatási Intézet, Kisújszállás
  • Tücsök Citerazenekar Városi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Bárdos Lajos Tagintézménye, Mezőtúr
  • Temesvári Dóra, Fegyvernek
  • Hétszínvirág Citerazenekar, Művelődési Ház és Könyvtár, Fegyvernek
  • Fehérvári Ágnes, Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok
  • Halász Lilla, Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok
  • Kormos Dóra, Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok
  • Klarinét Kamara Trió (Tóth Máté, Palatinus Ádám, Válóczi János) Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok
  • Furulya Együttes, Jászdózsai ÁMK Ált. Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Tagintézménye, Pusztamonostor
  • Furulyacsoport, Nagykörű-Kótelek Általános Iskola. Óvoda és AMI, Petrovay Általános Iskola Tagintézménye

VERS

  • Tóth Béla Tamás, Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Törökszentmiklós
  • Kiss Donát Márk, Damjanich János Általános Iskola, Martfű
  • Rácz Sándor, Dr. Hegedűs T. András Alapítványi Szakiskola, Középiskola, Általános Iskola és Kollégium, Szolnok

TÁNC

  • Dalma Dance Club kisúszállási csoportja Karácsonyi Mix produkcióval
  • Dalma Dance Club kisújszállási csoportja Székes produkcióval
  • Botos mazsorett csoport, Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Karcag
  • Csillag Mazsorett csoport, Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola, Jászárokszállás
  • Dalma Dance Club, Törökszentmiklós
  • Extázis Tánccsoport, Jászárokszállás
  • FORTUNA TSE, Jászárokszállás
  • Hegedűs Lilla-Sági István Balázs, Kassai úti Általános Iskola, Szolnok és Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Intézmény
  • Sebők Anett-Sági István Balázs, Kossuth Lajos Általános Iskola, Tiszaföldvár és Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Intézmény

NÉPTÁNC

  • Rákóczi Néptáncegyüttes haladó csoportja, ÁMK Rákóczifalva, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
  • Besenyszög-Tiszasüly Chiovini Ferenc Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Néptáncosai
  • Kopogók Néptánccsoport, Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Karcag
  • Korda Vince Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Kenderesi tagozat I. néptánccsoportja
  • Szivárvány ének-és táncegyüttes, Dr. Hegedűs T. András Alapítványi Szakiskola, Középiskola, Általános Iskola és Kollégium, Szolnok
  • Korda Vince Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Kenderesi tagozat II. néptánccsoportja
  • Szandaszőlős Táncegyüttes-lányok csoportja, Szandaszőlősi Általános Iskola, Művelődési Ház és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény


Tartalom átvétel