Blogok

Mobilitásos pályázatok

MOBILITÁS - Ifjúsági Portál

Pályázati felhívás a fiatalok aktív társadalmi részvételének támogatására

felhivas_IFJ-GY-EA-08-A.doc (232 kB)
utmutato_IFJ-GY-EA-08-A.doc (389 kB)

Pályázati felhívás ifjúságbarát önkormányzati díj elnyeréséért

IFJ-GY-EA-07-D.doc (47 kB)
utmutato_IFJ-GY-EA-07-D.doc (219 kB)

Demokratikus állampolgári kompetenciák fejlesztését szolgáló képzési programok támogatása

felhivas_IFJ-GY-EA-07-MH.doc (259 kB)
utmutato_IFJ-GY-EA-07-MH.doc (287 kB)

 Forrás ⇒ ⇒ ⇒

Táncművészeti szakmai képzés


A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Verseghy Ferenc Könyvtár és Művelődési Intézet táncművészeti szakmai képzést indít nem hivatásos táncművészeti csoportvezetőknek, érdeklődőknek a „Reneszánsz Évhez” kapcsolódva.

Szeretnénk - művészi igényességgel bíró - előadások összeállításában, táncművészeti-szakmai fejlesztő munkában segítséget nyújtani a reneszánsz, és 19. századi táncok elméleti és gyakorlati oktatásával.

A képzés nem akkreditált.

A képzés - az NKA Táncművészeti Kollégiumának támogatásának köszönhetően - díjmentes.

Az órák péntekenként 14-18 óráig tartanak, a következő napokon:

  1. 2008. április 25.
  2. 2008. május 16.
  3. 2008. május 23.
  4. 2008. május 30.
  5. 2008. június 6.

A képzés helyszíne:
Verseghy Könyvtár és Művelődési Intézet (Szolnok, Kossuth tér 2.)

A képzés oktatói:

  • Ferencz Emma táncpedagógus (gyakorlati képzés)
  • Dr. Petravichné Matyaczkó Olga, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus Művészeti Programok Főosztályának táncművészeti szakreferense, tanácsos (elméleti képzés)

A továbbképzésen bárki részt vehet, függetlenül attól, hogy van-e tánccsoportja, vagy nincs. Bekapcsolódhatnak felkészítők, csoportvezetők, ennek hiányában azok, akik tovább kívánják adni tudásukat a már meglévő, illetve megalakuló félben lévő csoportoknak.

Meghívunk és várunk minden érdeklődőt!
 

{A tematika és a jelentkezési lap letölthető a "csatolmányok" menüpontban!}

Internet Fiesta, 2008


Képek ⇒ ⇒ ⇒

Témakörök:

 

Do you speak European? (2008.04.02.)

Vetélkedő középiskolások számára
Katalóguscédula
URL

MMIKL pályázatok - Reneszánsz Év 2008


A Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus több pályázatot jelentetett meg a Reneszánsz Év 2008 programsorozathoz kapcsolódva. Az egyes pályázatok részletes felhívását a pályázat nevére kattintva tekinthetik meg.

 Forrás ⇒ ⇒ ⇒

Felajánlás: duplum példányok

Kedves Kollégák!

 

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Verseghy Ferenc Könyvtár és Művelődési Intézet helyismereti részlege – átválogatva az állományában lévő bekötött folyóiratokat – a csatolt felsorolásban szereplő duplum példányait felajánlja az érintett települések könyvtárainak.

Pünkösdi Király és Királyné választás

Keressük olvasóink közül azt a leányt és legényt, akik a legjártasabbak gyermekkönyvtárunk könyveinek birodalmában!

Természetesen egy uralkodó pár sem lehet udvartartás nélkül, így udvarhölgyeket és lovagokat is avatunk a legkitartóbb olvasóink közül!

Pünkösdig, hét héten keresztül, hetente hét kérdést teszünk fel, összesen 49-et.

Ha minél több kérdésre megfelelsz, és a válaszokat leadod nekünk, nagy az esélyed, hogy pünkösdi király vagy királyné leszel.

A kérdéseket megtalálod gyermekkönyvtárunkban és a honlapunkon (www.vfmk.hu/gyermekkonyvtar ld. "csatolmány") is.

A megfejtéseket behozhatod 2008. május 8-ig hetente,
vagy egybegyűjtve, illetve elküldheted e-mailben a
gykv@vfmk.hu címre.

Koronázási ceremónia
2008. május 9. 15.00 óra

Helyszín: Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár és Művelődési Intézet Gyermekkönyvtára Szolnok, Kossuth tér 2.

Jó szórakozást, szép élményeket kívánunk neked:

a gyermekkönyvtárosok.

A csatolmányok között elérhető feladatlapok: 1-2., 3., 4., 5., 6, 7.

Jászkun Világ - 2008.

Jászkun Világ - 2008. Gyermek és Ifjúsági Művészeti Szemle

Képek ⇒ ⇒ ⇒

 

XVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó...

XVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó...

Képek ⇒ ⇒ ⇒

 

Jászkun Világ - 2008.

Gyermek és Ifjúsági Művészeti Szemle

KISÚJSZÁLLÁSI ELŐDÖNTŐJÉRŐL
- AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE  -
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA


VOKÁLIS ZENE

  1. Kiss Katinka [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  2. Kaláris Énekegyüttes [Bercsényi Miklós Gimnázium és Kollégium, Törökszentmiklós]
  3. Ofella Alexandra [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]
  4. Klément-Balla Zsófia [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  5. Szitai Szabina [Roma Hagyományőrző Csoport, Tiszaszőlős]

HANGSZERES ZENE

  1. Kovács Anna [Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok]
  2. Karcagi Marimba Duó [Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatatási, Karcag]
  3. Kiskun Bernadett [Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok]
  4. Furulya együttes [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]

VERS

  1. Balogh Benedek [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]
  2. Lakatos Cintia [Községi Könyvtár és Szabadidőközpont, Tiszaszőlős]
  3. Tóth Bettina [Kiskulcsosi Általános Iskola, Karcag]

NÉPTÁNC

  1. Kopogók Néptánccsoport [Déryné Ifjúsági és Művelődési Központ, Karcag]
  2. Nagytücsök Gyermek Néptánc Csoport [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  3. Barna Gyöngyök cigánytánc csoport [Déryné Ifjúsági és Művelődési Központ, Karcag]

TÁNC

  1. Kóródi Bettina - Sági István Balázs [Szilver Alapfokú Művészetoktatási Intézmény martfűi csoportja]
  2. 9.csoport Táncoló focista talpak [Karcagi DDC]
  3. Táncoló szobalányok produkciója [kisújszállási és túrkevei DDC]
  4. Túrkevei 4. csoport: különbözőek és mégis együtt a műsor címe [Túrkevei DDC]
  5. Karcagi mazsorett 2. csoportja tradicionális botos produkciója [Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Karcag]
  6. Karcagi mazsorett csoport pom-pom produkciója [Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Karcag]

Képek a rendezvényről ⇒ ⇒ ⇒


JÁSZKUN VILÁG – 2008. GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI MŰVÉSZETI SZEMLE

CIBAKHÁZI ELŐDÖNTŐJÉRŐL
– AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE –
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA 


VOKÁLIS ZENE

  1. Árvai Anett, Laurinyecz Katalin, Laurinyecz Mónika [Városi Általános Iskola, Kunszentmárton]

HANGSZERES ZENE

  1. Szőke Benedek Péter [Tisza ’83 Citeraegyesület, Tiszakécske]
  2. Kökény Citerazenekar [Kunbaracs]
  3. Kovács Márta, Kovács Hajnalka, Tóth Ágnes, Tari Hajnalka [Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kunszentmárton]

VERS

  1. Ünlütürk Nóra [Szegedi Kis István Református Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Mezőtúr]
  2. Hajnal Tamás [Hajnóczy József Gimnázium, Humán Szakközépiskola és Kollégium, Tiszaföldvár]

NÉPTÁNC

  1. Rákóczi Néptáncegyüttes [II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI, Rákóczifalva]
  2. 2. számú Néptánccsoport [Chiovini Ferenc Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Besenyszög-Tiszsüly]

TÁNC

  1. Modern Táncműhely Junior csoportja [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]
  2. Modern Táncműhely Ifjúsági csoportja [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]
  3. Dalma Dance Club törökszentmiklósi 5. csoportja No Name produkcióval [Dalma Dance Club, Törökszentmiklós] 

JÁSZKUN VILÁG – 2008. GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI MŰVÉSZETI SZEMLE

JÁSZAPÁTIN TARTOTT ELŐDÖNTŐJÉRŐL
– AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE –
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA

VOKÁLIS ZENE

  1. Pál Loretta [Együtt a Tehetségért Klub, Jászárokszállás]
  2. Farkas István [Együtt a Tehetségért Klub, Jászárokszállás]
  3. Rohony Miklós [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

HANGSZERES ZENE

  1. HUMAGI [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

VERS

  1. Kiss Donát Márk [Damjanich János Általános Iskola, Gimnázium Szakképző Iskola, Martfű]
  2. Vörös Gábor [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

 NÉPTÁNC

  1. Martfűi Gyermek Néptánccsoport [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]

 TÁNC

  1. Kaszab Tímea [Extázis Tánccsoport, Jászárokszállás - Jégkirálynő produkcióval]
  2. M-Dance Táncstúdió Free Feelings [M-Dance Táncstúdió, Free Feelings - Lose Control (Hip-hop) produkcióval]
  3. AKROBAT-SHOW-DANCERS 12 [Valentine Tánciskola, Jászberény - A dzsungel tánca produkcióval]
  4. FORTUNA TSE ifjúsági csoportja [FORTUNA TSE, Jászárokszállás - Palotás produkcióval
  5. LEHEL-MELODY Tánc-Sport Egyesület [Déryné Művelődési Központ és Ifjúsági Ház, Jászberény - Reneszánsz táncok produkcióval]
  6. FORTUNA TSE ifjúsági csoportja [FORTUNA TSE, Jászárokszállás - Samba produkcióval]
  7. Csillag mazsorett [Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola, Jászárokszállás - mazsorett produkcióval]

Képek a rendezvényről ⇒ ⇒ ⇒

Tartalom átvétel