Blogok

Pünkösdi Király és Királyné választás

Keressük olvasóink közül azt a leányt és legényt, akik a legjártasabbak gyermekkönyvtárunk könyveinek birodalmában!

Természetesen egy uralkodó pár sem lehet udvartartás nélkül, így udvarhölgyeket és lovagokat is avatunk a legkitartóbb olvasóink közül!

Pünkösdig, hét héten keresztül, hetente hét kérdést teszünk fel, összesen 49-et.

Ha minél több kérdésre megfelelsz, és a válaszokat leadod nekünk, nagy az esélyed, hogy pünkösdi király vagy királyné leszel.

A kérdéseket megtalálod gyermekkönyvtárunkban és a honlapunkon (www.vfmk.hu/gyermekkonyvtar ld. "csatolmány") is.

A megfejtéseket behozhatod 2008. május 8-ig hetente,
vagy egybegyűjtve, illetve elküldheted e-mailben a
gykv@vfmk.hu címre.

Koronázási ceremónia
2008. május 9. 15.00 óra

Helyszín: Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár és Művelődési Intézet Gyermekkönyvtára Szolnok, Kossuth tér 2.

Jó szórakozást, szép élményeket kívánunk neked:

a gyermekkönyvtárosok.

A csatolmányok között elérhető feladatlapok: 1-2., 3., 4., 5., 6, 7.

Jászkun Világ - 2008.

Jászkun Világ - 2008. Gyermek és Ifjúsági Művészeti Szemle

Képek ⇒ ⇒ ⇒

 

XVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó...

XVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó...

Képek ⇒ ⇒ ⇒

 

Jászkun Világ - 2008.

Gyermek és Ifjúsági Művészeti Szemle

KISÚJSZÁLLÁSI ELŐDÖNTŐJÉRŐL
- AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE  -
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA


VOKÁLIS ZENE

  1. Kiss Katinka [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  2. Kaláris Énekegyüttes [Bercsényi Miklós Gimnázium és Kollégium, Törökszentmiklós]
  3. Ofella Alexandra [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]
  4. Klément-Balla Zsófia [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  5. Szitai Szabina [Roma Hagyományőrző Csoport, Tiszaszőlős]

HANGSZERES ZENE

  1. Kovács Anna [Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok]
  2. Karcagi Marimba Duó [Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatatási, Karcag]
  3. Kiskun Bernadett [Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok]
  4. Furulya együttes [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]

VERS

  1. Balogh Benedek [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]
  2. Lakatos Cintia [Községi Könyvtár és Szabadidőközpont, Tiszaszőlős]
  3. Tóth Bettina [Kiskulcsosi Általános Iskola, Karcag]

NÉPTÁNC

  1. Kopogók Néptánccsoport [Déryné Ifjúsági és Művelődési Központ, Karcag]
  2. Nagytücsök Gyermek Néptánc Csoport [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  3. Barna Gyöngyök cigánytánc csoport [Déryné Ifjúsági és Művelődési Központ, Karcag]

TÁNC

  1. Kóródi Bettina - Sági István Balázs [Szilver Alapfokú Művészetoktatási Intézmény martfűi csoportja]
  2. 9.csoport Táncoló focista talpak [Karcagi DDC]
  3. Táncoló szobalányok produkciója [kisújszállási és túrkevei DDC]
  4. Túrkevei 4. csoport: különbözőek és mégis együtt a műsor címe [Túrkevei DDC]
  5. Karcagi mazsorett 2. csoportja tradicionális botos produkciója [Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Karcag]
  6. Karcagi mazsorett csoport pom-pom produkciója [Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Karcag]

Képek a rendezvényről ⇒ ⇒ ⇒


JÁSZKUN VILÁG – 2008. GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI MŰVÉSZETI SZEMLE

CIBAKHÁZI ELŐDÖNTŐJÉRŐL
– AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE –
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA 


VOKÁLIS ZENE

  1. Árvai Anett, Laurinyecz Katalin, Laurinyecz Mónika [Városi Általános Iskola, Kunszentmárton]

HANGSZERES ZENE

  1. Szőke Benedek Péter [Tisza ’83 Citeraegyesület, Tiszakécske]
  2. Kökény Citerazenekar [Kunbaracs]
  3. Kovács Márta, Kovács Hajnalka, Tóth Ágnes, Tari Hajnalka [Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kunszentmárton]

VERS

  1. Ünlütürk Nóra [Szegedi Kis István Református Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Mezőtúr]
  2. Hajnal Tamás [Hajnóczy József Gimnázium, Humán Szakközépiskola és Kollégium, Tiszaföldvár]

NÉPTÁNC

  1. Rákóczi Néptáncegyüttes [II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI, Rákóczifalva]
  2. 2. számú Néptánccsoport [Chiovini Ferenc Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Besenyszög-Tiszsüly]

TÁNC

  1. Modern Táncműhely Junior csoportja [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]
  2. Modern Táncműhely Ifjúsági csoportja [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]
  3. Dalma Dance Club törökszentmiklósi 5. csoportja No Name produkcióval [Dalma Dance Club, Törökszentmiklós] 

JÁSZKUN VILÁG – 2008. GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI MŰVÉSZETI SZEMLE

JÁSZAPÁTIN TARTOTT ELŐDÖNTŐJÉRŐL
– AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE –
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA

VOKÁLIS ZENE

  1. Pál Loretta [Együtt a Tehetségért Klub, Jászárokszállás]
  2. Farkas István [Együtt a Tehetségért Klub, Jászárokszállás]
  3. Rohony Miklós [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

HANGSZERES ZENE

  1. HUMAGI [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

VERS

  1. Kiss Donát Márk [Damjanich János Általános Iskola, Gimnázium Szakképző Iskola, Martfű]
  2. Vörös Gábor [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

 NÉPTÁNC

  1. Martfűi Gyermek Néptánccsoport [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]

 TÁNC

  1. Kaszab Tímea [Extázis Tánccsoport, Jászárokszállás - Jégkirálynő produkcióval]
  2. M-Dance Táncstúdió Free Feelings [M-Dance Táncstúdió, Free Feelings - Lose Control (Hip-hop) produkcióval]
  3. AKROBAT-SHOW-DANCERS 12 [Valentine Tánciskola, Jászberény - A dzsungel tánca produkcióval]
  4. FORTUNA TSE ifjúsági csoportja [FORTUNA TSE, Jászárokszállás - Palotás produkcióval
  5. LEHEL-MELODY Tánc-Sport Egyesület [Déryné Művelődési Központ és Ifjúsági Ház, Jászberény - Reneszánsz táncok produkcióval]
  6. FORTUNA TSE ifjúsági csoportja [FORTUNA TSE, Jászárokszállás - Samba produkcióval]
  7. Csillag mazsorett [Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola, Jászárokszállás - mazsorett produkcióval]

Képek a rendezvényről ⇒ ⇒ ⇒

XVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó...

...Jász-Nagykun-Szolnok megyei bemutatója Fegyverneken


A Magyar Drámapedagógiai Társaság, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Verseghy Ferenc Könyvtár és Művelődési Intézet, Fegyvernek Nagyközség Önkormányzata és a fegyverneki Művelődési Ház és Könyvtár 2008. március 28-án rendezte meg a XVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó Jász-Nagykun-Szolnok Megyei bemutatóját.
Köszöntőt mondott Huber Ferenc Fegyvernek nagyközség polgármestere.
Zsűri tagjai Ledőné Dolmány Mária és Nyári Arnold drámatanárok voltak.

A fellépők a következő minősítést kapták:

Arany minősítés

  • "TEÁTRUM - KASSAI I.", Szolnok: Csúfolódó
  • "PALACSINTA", Kisújszállás: Lúdas Matyi
  • "PILLANGÓ", Kisújszállás: Csizmás Kandúr
  • "NAPSUGÁR GYERMEKSZÍNPAD", Jászfényszaru: A Hörcsögfogadó - "Próba" - Történet az aranypontyról

Ezüst minősítés

  • "TAVASZVÁRÓK", Tiszasas: Évszakok
  • "ISPILÁNG", Abádszalók: Élet-kép
  • "HÓBAGOLY", Törökszentmiklós: Hárman egy szoknyában
  • "TEÁTRUM - KASSAI II.", Szolnok: Kamasz-panasz
  • "KOVÁTS KUCKÓ", Karcag: Túl az Óperencián

Bronz minősítés

  • "LOCSI-FECSI", Tiszasas: Állati zsongás
  • "RÓKA", Szolnok: A kis herceg
  • "ORCZÁCSKA", Fegyvernek: Se foltocska, se pettyecske
  • "HÉTMÉRFÖLDIEK", Mezőtúr: Csipkerózsika
  • "NAPSUGÁR MINISZÍNHÁZ", Tiszaföldvár: Kacafán, vagy Hacafán, korának legnagyobb rablója

Az előadások után a szereplők és az országos hírű Langaléta Garabonciások „CSEPŰRÁGÓ FELVONULÁS”-sal köszöntötték a település lakóit. A felvonulással párhuzamosan a csoportvezetők és a zsűri tagjai szakmai tanácskozást tartottak.
A jó hangulatú rendezvény az oklevelek és a - már hagyományosan minden csoportnak járó - torták átadásával zárult.
A találkozót a Nemzeti Kulturális Alap Közművelődési Kollégiuma támogatta.

Képek a találkozóról ⇒ ⇒ ⇒

További képek ⇒ ⇒ ⇒

Az Internet Fiesta nyertesei (Gyermekkönyvtár)

         

  1. Qinan Záher
  2. Driesz Annamária, Gerály Zoltán, Kis László, Törjék Attila
  3. Korpás Adrienn, Szigetvári Viktória
  4. Papp Zoltán
  5. Maticska Bernadett, Berta Vivien
  6. Bognár Péter, Fekete Gergely
  7. Kis Dávid
  8. Lakatos Krisztina
  9. Viletel Gábor, Zsíros Norbert
  10. Kovács Gergő, Rusvai Miklós

         

Internet Fiesta 2008

Számítógépes tanfolyam Internet Fiesta 2008 / fotó Takáts Béla [et al.] - Szolnok, 2008.03.26-03.29.

 

 

1. URL
2. URL

 

"Versenyképes ország - versenyképes könyvtárossal"

 A Magyar Könyvtárosok Egyesülete
„Versenyképes ország – versenyképes könyvtárossal”
rendezvénysorozatának ötödik állomása: Debrecen, 2008. április 7-8.

Program

Április 7. hétfő
Helyszín: Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár és Művelődési Központ (Debrecen, Bem tér 19.)

10.00-10.30 - Megnyitó: Bakos Klára, az MKE elnöke, Kocsis Róbert a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés alelnöke, Molnárné Varga Katalin, az MKE Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének elnöke

10.30-12.30 - Könyvtáros kompetenciák, tulajdonságok, személyiségjegyek. Előadás, konzultáció, közös feladatmegoldás Bartos Éva, Hangodi Ágnes, Kovács Csilla közreműködésével

12.30-14.00 Ebédszünet

14.00-16.00 - „Minőségirányítással a versenyképességért” MSZ ISO 9000:2001 minőségirányítási rendszer bevezetése, tanúsítása és működtetése / Nagy László, a Móricz Zsigmond Könyvtár igazgatója

Hogyan tovább...? A „Könyvtári minőségfejlesztés 21” program megvalósítása a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárában / Nádas Zsuzsanna, a DEENK főigazgató-helyettese

Könyvtárhasználói elégedettség felmérés előkészületei a Debreceni Városi Könyvtárban / Bíró Ildikó

16.00-16.30 - Szünet

16.30-19.00 - FÓRUM a fenntartók, a lakosság, a partnerintézmények közreműködésével a könyvtárak előtt álló új lehetőségekről és elvárásokról; az Új Magyarország Fejlesztési Terv lehetőségeiről a minőségi könyvtárfejlesztés területén. Levezető elnök: Szilágyi Irén, a Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár mb. igazgatója. Előadók: Bakos Klára, az MKE elnöke, Dr. Debreczeni Ferenc, az Észak-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója

Április 8. kedd

Helyszín: Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár és Művelődési Központ

10.00-15.00 - A versenyképesség alapja: a sikeres kommunikáció. Kommunikációs tréning előzetes jelentkezés alapján 30 fő részére Kőszegi Ágnes és Törökné Jordán Katalin irányításával.

15.00 - A két napos program bezárása

Iskolai könyvtárak EU-s pályázatokon

Az OKM Könyvtári Osztálya segítséget szeretne nyújtani a könyvtárak, könyvtárostanárok fejlesztési elképzeléseinek pontosításához, a projektekben tervezett tevékenységek megvitatásához, a pályázatokban való részvételhez.

Ennek érdekében az OFI OPKM 2008. április 4-re megszervezi az Iskolai könyvtárak, könyvtárostanárok részvétele az EU-s pályázatokon című szakmai konzultációs megbeszélést

A meghívó további információkkal a csatolt fájlban található.

Kérjük, hogy juttassák el a meghívót a környezetükben dolgozó iskolai könyvtárosoknak.

Várunk minden érdeklődőt!

Üdvözlettel:

Dömsödy Andrea
iskolai könyvtári szakreferens
Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum
1089 Budapest, Könyves Kálmán körút 40.
06-1-323-55-55
 

Cziczás László az Internet Fiestán

 

A képek ide kattintva tekinthetők meg!

 

Tartalom átvétel