Művelődési Intézet blogja

MMIKL pályázatok - Reneszánsz Év 2008


A Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus több pályázatot jelentetett meg a Reneszánsz Év 2008 programsorozathoz kapcsolódva. Az egyes pályázatok részletes felhívását a pályázat nevére kattintva tekinthetik meg.

 Forrás ⇒ ⇒ ⇒

Jászkun Világ - 2008.

Gyermek és Ifjúsági Művészeti Szemle

KISÚJSZÁLLÁSI ELŐDÖNTŐJÉRŐL
- AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE  -
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA


VOKÁLIS ZENE

  1. Kiss Katinka [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  2. Kaláris Énekegyüttes [Bercsényi Miklós Gimnázium és Kollégium, Törökszentmiklós]
  3. Ofella Alexandra [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]
  4. Klément-Balla Zsófia [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  5. Szitai Szabina [Roma Hagyományőrző Csoport, Tiszaszőlős]

HANGSZERES ZENE

  1. Kovács Anna [Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok]
  2. Karcagi Marimba Duó [Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatatási, Karcag]
  3. Kiskun Bernadett [Ádám Jenő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola és Szakiskola, Szolnok]
  4. Furulya együttes [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]

VERS

  1. Balogh Benedek [Nagykörű-Kőtelek Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagykörű]
  2. Lakatos Cintia [Községi Könyvtár és Szabadidőközpont, Tiszaszőlős]
  3. Tóth Bettina [Kiskulcsosi Általános Iskola, Karcag]

NÉPTÁNC

  1. Kopogók Néptánccsoport [Déryné Ifjúsági és Művelődési Központ, Karcag]
  2. Nagytücsök Gyermek Néptánc Csoport [Kisújszállási Alapfokú Művészetoktatási Intézmény]
  3. Barna Gyöngyök cigánytánc csoport [Déryné Ifjúsági és Művelődési Központ, Karcag]

TÁNC

  1. Kóródi Bettina - Sági István Balázs [Szilver Alapfokú Művészetoktatási Intézmény martfűi csoportja]
  2. 9.csoport Táncoló focista talpak [Karcagi DDC]
  3. Táncoló szobalányok produkciója [kisújszállási és túrkevei DDC]
  4. Túrkevei 4. csoport: különbözőek és mégis együtt a műsor címe [Túrkevei DDC]
  5. Karcagi mazsorett 2. csoportja tradicionális botos produkciója [Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Karcag]
  6. Karcagi mazsorett csoport pom-pom produkciója [Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ, Karcag]

Képek a rendezvényről ⇒ ⇒ ⇒


JÁSZKUN VILÁG – 2008. GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI MŰVÉSZETI SZEMLE

CIBAKHÁZI ELŐDÖNTŐJÉRŐL
– AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE –
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA 


VOKÁLIS ZENE

  1. Árvai Anett, Laurinyecz Katalin, Laurinyecz Mónika [Városi Általános Iskola, Kunszentmárton]

HANGSZERES ZENE

  1. Szőke Benedek Péter [Tisza ’83 Citeraegyesület, Tiszakécske]
  2. Kökény Citerazenekar [Kunbaracs]
  3. Kovács Márta, Kovács Hajnalka, Tóth Ágnes, Tari Hajnalka [Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kunszentmárton]

VERS

  1. Ünlütürk Nóra [Szegedi Kis István Református Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Mezőtúr]
  2. Hajnal Tamás [Hajnóczy József Gimnázium, Humán Szakközépiskola és Kollégium, Tiszaföldvár]

NÉPTÁNC

  1. Rákóczi Néptáncegyüttes [II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI, Rákóczifalva]
  2. 2. számú Néptánccsoport [Chiovini Ferenc Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Besenyszög-Tiszsüly]

TÁNC

  1. Modern Táncműhely Junior csoportja [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]
  2. Modern Táncműhely Ifjúsági csoportja [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]
  3. Dalma Dance Club törökszentmiklósi 5. csoportja No Name produkcióval [Dalma Dance Club, Törökszentmiklós] 

JÁSZKUN VILÁG – 2008. GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI MŰVÉSZETI SZEMLE

JÁSZAPÁTIN TARTOTT ELŐDÖNTŐJÉRŐL
– AZ ÁPRILIS 26-I, MARTFŰI DÖNTŐRE –
TOVÁBBJUTOTTAK NÉVSORA

VOKÁLIS ZENE

  1. Pál Loretta [Együtt a Tehetségért Klub, Jászárokszállás]
  2. Farkas István [Együtt a Tehetségért Klub, Jászárokszállás]
  3. Rohony Miklós [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

HANGSZERES ZENE

  1. HUMAGI [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

VERS

  1. Kiss Donát Márk [Damjanich János Általános Iskola, Gimnázium Szakképző Iskola, Martfű]
  2. Vörös Gábor [Humán Intézet Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium, Szolnok]

 NÉPTÁNC

  1. Martfűi Gyermek Néptánccsoport [Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Martfű]

 TÁNC

  1. Kaszab Tímea [Extázis Tánccsoport, Jászárokszállás - Jégkirálynő produkcióval]
  2. M-Dance Táncstúdió Free Feelings [M-Dance Táncstúdió, Free Feelings - Lose Control (Hip-hop) produkcióval]
  3. AKROBAT-SHOW-DANCERS 12 [Valentine Tánciskola, Jászberény - A dzsungel tánca produkcióval]
  4. FORTUNA TSE ifjúsági csoportja [FORTUNA TSE, Jászárokszállás - Palotás produkcióval
  5. LEHEL-MELODY Tánc-Sport Egyesület [Déryné Művelődési Központ és Ifjúsági Ház, Jászberény - Reneszánsz táncok produkcióval]
  6. FORTUNA TSE ifjúsági csoportja [FORTUNA TSE, Jászárokszállás - Samba produkcióval]
  7. Csillag mazsorett [Széchenyi István Általános Iskola, Óvoda és Zeneiskola, Jászárokszállás - mazsorett produkcióval]

Képek a rendezvényről ⇒ ⇒ ⇒

XVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó...

...Jász-Nagykun-Szolnok megyei bemutatója Fegyverneken


A Magyar Drámapedagógiai Társaság, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Verseghy Ferenc Könyvtár és Művelődési Intézet, Fegyvernek Nagyközség Önkormányzata és a fegyverneki Művelődési Ház és Könyvtár 2008. március 28-án rendezte meg a XVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó Jász-Nagykun-Szolnok Megyei bemutatóját.
Köszöntőt mondott Huber Ferenc Fegyvernek nagyközség polgármestere.
Zsűri tagjai Ledőné Dolmány Mária és Nyári Arnold drámatanárok voltak.

A fellépők a következő minősítést kapták:

Arany minősítés

  • "TEÁTRUM - KASSAI I.", Szolnok: Csúfolódó
  • "PALACSINTA", Kisújszállás: Lúdas Matyi
  • "PILLANGÓ", Kisújszállás: Csizmás Kandúr
  • "NAPSUGÁR GYERMEKSZÍNPAD", Jászfényszaru: A Hörcsögfogadó - "Próba" - Történet az aranypontyról

Ezüst minősítés

  • "TAVASZVÁRÓK", Tiszasas: Évszakok
  • "ISPILÁNG", Abádszalók: Élet-kép
  • "HÓBAGOLY", Törökszentmiklós: Hárman egy szoknyában
  • "TEÁTRUM - KASSAI II.", Szolnok: Kamasz-panasz
  • "KOVÁTS KUCKÓ", Karcag: Túl az Óperencián

Bronz minősítés

  • "LOCSI-FECSI", Tiszasas: Állati zsongás
  • "RÓKA", Szolnok: A kis herceg
  • "ORCZÁCSKA", Fegyvernek: Se foltocska, se pettyecske
  • "HÉTMÉRFÖLDIEK", Mezőtúr: Csipkerózsika
  • "NAPSUGÁR MINISZÍNHÁZ", Tiszaföldvár: Kacafán, vagy Hacafán, korának legnagyobb rablója

Az előadások után a szereplők és az országos hírű Langaléta Garabonciások „CSEPŰRÁGÓ FELVONULÁS”-sal köszöntötték a település lakóit. A felvonulással párhuzamosan a csoportvezetők és a zsűri tagjai szakmai tanácskozást tartottak.
A jó hangulatú rendezvény az oklevelek és a - már hagyományosan minden csoportnak járó - torták átadásával zárult.
A találkozót a Nemzeti Kulturális Alap Közművelődési Kollégiuma támogatta.

Képek a találkozóról ⇒ ⇒ ⇒

További képek ⇒ ⇒ ⇒

A közművelődési érdekeltségnövelő...

... pályázat beérkezési határideje 2008. március 25.

Részletek itt!

Népzenei minősítő hangverseny...

... lesz 2008. május 18-án, vasárnap 10 órakor a törökszentmiklósi, Városi Művelődési Központban!

Tartalom átvétel