MINŐSÉGFEJLESZTÉS A KÖZMŰVELŐDÉSBEN

II. MODUL: KÖZMŰVELŐDÉSI SZERVEZETEK HELYSZÍNI SZEMLÉJE (AUDITJA)

- TERVEZET -


Az önértékelés eredménye alapján jól működő szervezetek minősülhetnek, és elnyerhetik a Minősített Közművelődési Szervezet Címet vagy a Közművelődési Minőség Díjat. A helyszíni szemle (audit) célja, hogy bizonyítékokat nyerjünk, és ezeket objektíven kiértékeljük: segítségével megvizsgálható, hogy a minősülni kívánó szervezetek milyen mértékben felelnek meg az előírt kritériumoknak.

A képzés célja, hogy a részvevők képessé váljanak a minősülni kívánó szervezetek helyszíni szemléjének végrehajtására; az audit előkészítésére, megszervezésére, lebonyolítására, értékelő jelentés készítésére.

A képzés során a résztvevők megismerik az audit fogalmát és folyamatát, az auditor személyi jellemzőit, illetve az auditori és a szakfelügyeleti tevékenység kapcsolatát is. Az auditor-jelöltek gyakorlati tevékenységek során elsajátítják a pályázati anyagok átvizsgálását, értékelését, gyakorolják az audit és a követő-audit előkészítését és lefolytatását, emellett megismerik a tanúsítás és a felnőttképzési intézmény-akkreditáció fogalmát, valamint az akkreditációhoz kapcsolódó tevékenységeket.

A részvétel feltétele az 1. modul (Önértékelés a közművelődési szervezeteknél) tanúsítvánnyal igazolt elvégzése.